დოკუმენტის სტრუქტურა
განმარტებების დათვალიერება
დაკავშირებული დოკუმენტები
დოკუმენტის მონიშვნები
„ქალაქ ქუთაისში მოქმედი სამგზავრო – სატრანსპორტო სქემების დამტკიცების შესახებ“ თვითმმართველი ქალაქის – ქუთაისის საკრებულოს 2009 წლის 25 ივნისის №216 დადგენილებაში ცვლილების შეტანის თაობაზე | |
---|---|
დოკუმენტის ნომერი | 121 |
დოკუმენტის მიმღები | ქალაქ ქუთაისის მუნიციპალიტეტი |
მიღების თარიღი | 06/09/2019 |
დოკუმენტის ტიპი | მუნიციპალიტეტის საკრებულოს დადგენილება |
გამოქვეყნების წყარო, თარიღი | ვებგვერდი, 10/09/2019 |
სარეგისტრაციო კოდი | 010250050.35.123.016524 |
|
„ქალაქ ქუთაისში მოქმედი სამგზავრო-სატრანსპორტო სქემების დამტკიცების შესახებ“ თვითმმართველი ქალაქის – ქუთაისის საკრებულოს 2009 წლის 25 ივნისის № 216 დადგენილებაში ცვლილების შეტანის თაობაზე
|
საქართველოს ორგანული კანონის „ადგილობრივი თვითმმართველობის კოდექსი“ მე-16 მუხლის მე-2 პუნქტის „ლ“ ქვეპუნქტის, „ნორმატიული აქტების შესახებ“ საქართველოს ორგანული კანონის მე-20 მუხლის მე-4 პუნქტისა და საქართველოს ზოგადი ადმინისტრაციული კოდექსის 63-ე მუხლის საფუძველზე, ქალაქ ქუთაისის მუნიციპალიტეტის საკრებულო ადგენს: |
მუხლი 1 |
„ქალაქ ქუთაისში მოქმედი სამგზავრო – სატრანსპორტო სქემების დამტკიცების შესახებ“ თვითმმართველი ქალაქის – ქუთაისის საკრებულოს 2009 წლის 25 ივნისის №216 დადგენილებაში შეტანილ იქნეს შემდეგი სახის ცვლილება:
1. შეიცვალოს დადგენილების №1 დანართის მე-4 პუნქტის გასწვრივ M3 კატეგორიის ავტობუსის №4 მარშრუტის სქემა და ჩამოყალიბდეს შემდეგი რედაქციით: „ავტომშენებლის ქუჩა №53 – ავტოქარხნის II შესასვლელი – ავტომშენებლის ქუჩა – ირ.აბაშიძის გამზირი – რუსთაველის გამზირი – გრიშაშვილის ქუჩა – რუსთაველის გამზირი – გ.ტაბიძის ქუჩა – რუსთაველის მოედანი – რუსთაველის გამზირი – ირ.აბაშიძის გამზირი – ავტომშენებლის ქუჩა – ავტოქარხნის II შესასვლელი – ავტომშენებლის ქუჩა №53.“. 2. შეიცვალოს დადგენილების №1 დანართის მე-10 პუნქტის გასწვრივ M3 კატეგორიის ავტობუსის №25 მარშრუტის სქემა და ჩამოყალიბდეს შემდეგი რედაქციით: „ავტომშენებლის ქუჩა №53 – ავტოქარხნის II შესასვლელი – ავტომშენებლის ქუჩა – ირ.აბაშიძის გამზირი – 9 აპრილის ქუჩა – ი.ჭავჭავაძის გამზირი – ახალგაზრდობის გამზირი – ი.ჭავჭავაძის გამზირი – 9 აპრილის ქუჩა – ირ.აბაშიძის გამზირი – ავტომშენებლის ქუჩა – ავტოქარხნის II შესასვლელი – ავტომშენებლის ქუჩა №53.“. 3. შეიცვალოს დადგენილების №2 დანართის მე-12 პუნქტის გასწვრივ M2 კატეგორიის ავტობუსის №15 მარშრუტის სქემა და ჩამოყალიბდეს შემდეგი რედაქციით: „ფანჯიკიძის ქუჩა – წერეთლის ქუჩა – დავით აღმაშენებლის გამზირი – გ.ტაბიძის ქუჩა – გრიშაშვილის ქუჩა – რუსთაველის გამზირი – ირ.აბაშიძის გამზირი – ავტომშენებლის ქუჩა – ავტოქარხნის II შესასვლელი – ავტომშენებლის ქუჩა №53 – ავტოქარხნის II შესასვლელი – ირ.აბაშიძის გამზირი – რუსთაველის გამზირი – გრიშაშვილის ქუჩა – დუმბაძის ქუჩა – დავით აღმაშენებლის გამზირი – წერეთლის ქუჩა – მანდარიას ქუჩა – თამარ მეფის ქუჩა – ფანჯიკიძის ქუჩა.“. 4. შეიცვალოს დადგენილების №2 დანართის მე-13 პუნქტის გასწვრივ M2 კატეგორიის ავტობუსის №16 მარშრუტის სქემა და ჩამოყალიბდეს შემდეგი რედაქციით: „ავტომშენებლის ქუჩა №53 – ავტოქარხნის II შესასვლელი – ავტომშენებლის ქუჩა – ირ.აბაშიძის გამზირი – ჟ.შარტავას ქუჩა – ზ.გამსახურდიას ქუჩა – დავით აღმაშენებლის გამზირი – გ.ტაბიძის ქუჩა – რუსთაველის გამზირი – წერეთლის ქუჩა – მანდარიას ქუჩა – თამარ მეფის ქუჩა – სოლომონ პირველის ქუჩა – საფიჩხიის მოედანი – სოლომონ პირველის ქუჩა – თამარ მეფის ქუჩა – დავით აღმაშენებლის მოედანი – ფალიაშვილის ქუჩა – რუსთაველის გამზირი – გრიშაშვილის ქუჩა – დუმბაძის ქუჩა – დავით აღმაშენებლის გამზირი – ზ.გამსახურდიას ქუჩა – ჟ.შარტავას ქუჩა – ირ.აბაშიძის გამზირი – ავტომშენებლის ქუჩა – საავტომობილო ქარხნის II შესასვლელი – ავტომშენებლის ქუჩა №53.“. 5. შეიცვალოს დადგენილების №2 დანართის 21-ე პუნქტის გასწვრივ M2 კატეგორიის ავტობუსის №25 მარშრუტის სქემა და ჩამოყალიბდეს შემდეგი რედაქციით: „ავტომშენებლის ქუჩა №53 – ავტოქარხნის II შესასვლელი – ავტომშენებლის ქუჩა – ირ.აბაშიძის გამზირი – 9 აპრილის ქუჩა – ი.ჭავჭავაძის გამზირი – ახალგაზრდობის გამზირი – ი.ჭავჭავაძის გამზირი – 9 აპრილის ქუჩა – ირ.აბაშიძის გამზირი – ავტომშენებლის ქუჩა – ავტოქარხნის II შესასვლელი – ავტომშენებლის ქუჩა №53.“. 6. შეიცვალოს დადგენილების №2 დანართის მე-40 პუნქტის გასწვრივ M2 კატეგორიის ავტობუსის №100 მარშრუტის სქემა და ჩამოყალიბდეს შემდეგი რედაქციით: „ავტომშენებლის ქუჩა №53 – ავტოქარხნის II შესასვლელი – ავტომშენებლის ქუჩა – ირ. აბაშიძის გამზირი – რუსთაველის გამზირი – წერეთლის ქუჩა – მანდარიას ქუჩა – თამარ მეფის ქუჩა – სოლომონ პირველის ქუჩა – ვ.კუპრაძის ქუჩა – ვ.ბაგრატიონის ქუჩა – გრ.აბაშიძის ქუჩა – ლეონიძის ქუჩა – ახალგაზრდობის გამზირის I შესახვევი – ახალგაზრდობის გამზირი – ახალგაზრდობის გამზირის I შესახვევი – ლეონიძის ქუჩა – გრ.აბაშიძის ქუჩა – ვ.ბაგრატიონის ქუჩა – ვ.კუპრაძის ქუჩა – სოლომონ პირველის ქუჩა – თამარ მეფის ქუჩა – აღმაშენებლის მოედანი – ფალიაშვილის ქუჩა – რუსთაველის მოედანი – რუსთაველის გამზირი – ირ.აბაშიძის გამზირი – ავტომშენებლის ქუჩა – ავტოქარხნის II შესასვლელი – ავტომშენებლის ქუჩა №53.“. |
მუხლი 2 |
დადგენილება ამოქმედდეს გამოქვეყნებისთანავე. |
|
დოკუმენტის კომენტარები