მიხეილ ჭკუასელი - საქართველოს ფინანსთა მინისტრი
ბადრი ხატიძე - საქართველოს პრეზიდენტის რეგიონალური პოლიტიკისა და მართვის სამსახურის უფროსი
ბონდო ჯიქია - საქართველოს პრეზიდენტის სახელმწიფო რწმუნებული სამეგრელოსა და ზემო-სვანეთის მხარეში
ავთანდილ ჯორბენაძე - საქართველოს ჯანმრთელობის დაცვის მინისტრი.
2. გალის რაიონში შექმნილი მდგომარეობის უმოკლეს ვადაში შესწავლისა და შესაბამის ღონისძიებათა გატარების უზრუნველყოფის მიზნით მიენიჭოს სახელმწიფო კომისიას საგანგებო უფლებამოსილებანი.
3. საქართველოს სამთავრობო დაწესებულებებმა, საქართველოს პრეზიდენტის სახელმწიფო რწმუნებულებმა მხარეებში, სახელმწიფო მმართველობის ადგილობრივმა ორგანოებმა უზრუნველყონ კომისიის გადაწყვეტილებათა ოპერატიულად შესრულება.
4. საქართველოს ფინანსთა სამინისტრომ (მ.ჭკუასელი) მოახდინოს სამეგრელო-ზემო სვანეთის სამხარეო ხაზინაში გალის რაიონის მოსახლეობის დახმარებისათვის საჭირო თანხების მობილიზაცია.
5. საქართველოს მატერიალური რეზერვების სახელმწიფო დეპარტამენტმა (მ.გვიში- ანი) გალის რაიონის მოსახლეობის პირველადი დახმარებისათვის გამოყოს 30 ტონა ბენზინის საწვავი, 10 ტონა შაქარი, 100 ცალი კარავი და 10 ათასი კონსერვი.
6. ნება დაერთოს საქართველოს ჯანმრთელობის დაცვის სამინისტროს (ა.ჯორბენაძე) სამობილიზაციო რეზერვიდან გაჯავშნოს სამედიცინო ქონება შემდგომი სათანადო გაფორმებით.